המכירה בישראל באמצעות קוסמטיקאים.יות ורופאי אסתטיקה בלבד

המכירה בישראל באמצעות קוסמטיקאים.יות ורופאי אסתטיקה בלבד

פוטסיום אזלואיל דיגליצינט Potassium Azeloyl Diglycinate 

הדור החדש של חומצה אזלאית. פעיל יותר, יציב יותר, בטוח יותר!

מהי חומצה אזלאית ?

חומצה אזלית היא חומצה די-קרבוקסילית שיש לה מגוון יתרונות בתחום הדרמוקוסמטיקה.

מקורה בדגנים (חיטה, שעורה ושיפון), היא בעלת תכונות קרטוליות אנטי דלקתיות ולכן היא מתאימה לטיפול במצבי עור דלקתיים (אקנה, אקנה וולגריס, אקנה קומודוניקה ורוזציאה) והיפר פיגמנטציה פוסט אקנתית.

מה זה פוטסיום אזלואיל דיגליצינט?

פוטסיום אזלואיל דיגליצינט הנו בעל תכונות זהות לחלוטין לאלו של חומצה אזלאית אך יש לו יתרונות נוספים.  הוא מסיס במים, תכונה המאפשרת הכנת פורמולציות קלילות ונטולות שומן שמתאימות לעור אקנתי.  וכן, הוא פעיל יותר, יציב יותר ויחד עם זאת אינו מגרה את העור (הודות למולקולת הגליצין שמחוברת אליו).

כיצד פועל הפוטסיום אזלואיל דיגליצינט והשפעתו על אקנה?

החומצה מנקה ומשחררת את ה”דבק” שנוצר מחיבור בין הסבום העודף לתאי הקרטין (תאי החלבון המתים) שחוסמים את פתח הנקבוביות (קומודון) ע”י ויסות תאי קרטין בתוך זקיק השיערה וקטילת החיידקים שגורמים לאקנה ומנרמלת את חלוקת התאים. כך נמנעים חסימת הנקבוביות והיווצרות דלקות, פגמי עור ונגעים תת עוריים.

האם פוטסיום אזלואיל דיגליצינט מתאים לטיפול ברוזיציאה?

החומצה מתאימה גם להרגעת האדמומיות ולכן מתאימה גם לעור עדין ורגיש וגם לטיפול ברוזציאה.

כיצד משפיע פוטסיום אזלואיל דיגליצינט על מרקם העור?

החומצה היא חומר קרטוליטי עדין הגורם להסרת תאים מתים וליצירת תאים חדשים, בדומה לפילינג כימי המתבצע ע”י חומצה גליקולית או לקטית רק בצורה הרבה יותר עדינה .לחומצה תועלות אנטי-אוקסידנטיות דבר המסייע בשמירה על רקמות העור והקניית מראה בריא וחלק.

האם פוטסיום אזלואיל דיגליצינט מסייע בטיפולי פיגמנטציה?

כן, החומצה יעילה גם בטיפול במצבי היפרפיגמנטציה (מלזמה פוסט אקנתית שנוצרת כתוצאה מדלקות בעור)  ע”י עיכוב אנזים הטירוזינאז – האחראי העיקרי על תהליך יצירת מלנין. חשוב מאד להוסיף לשגרת הטיפול (במיוחד במצבי היפרפיגמנטציה) ויטמין C למקסם את הטיפול.

חשוב מאד !!!

כאשר משתמשים בחומצה אזלאית, או בפוטסיום אזלואיל  דיגליצינט, כמו גם בחומצות אחרות, חובה לשלב במהלך כל שעות היום קרם הגנה עם SPF 15 לפחות.

כתבות נוספות:

דילוג לתוכן